Nejvyšší správní soud
    
 

Elektronická sbírka Nejvyššího správního soudu si již našla své pravidelné čtenáře

Od ledna letošního roku má odborná i laická veřejnost možnost pročítat Sbírky rozhodnutí Nejvyššího správního soudu v nové elektronické podobě. O tom, že si za tak krátkou dobu získala tato podoba Sbírky své příznivce, svědčí 534 zaregistrovaných uživatelů i celkový počet návštěv eSbírky, který podle dostupných dat přesáhl v měsíci březnu 5200.

V tuto chvíli je k dispozici kompletní archív čísel Sbírky od roku 2003 do roku 2016. Včetně aktuálních čísel Sbírky letošního roku je zde 3500 vybraných rozhodnutí zpracovaných do podoby tzv. judikátů, tedy opatřených právní větou se zkráceným odůvodněním (z celkového počtu více než sta tisíce vydaných rozhodnutí Nejvyššího správního soudu a krajských soudů působících ve správním soudnictví).

Zkrátka nepřišli ani ti, kteří dávají přednost „papírovým“ dokumentům, protože Sbírky se dají z webových stránek velmi snadno tisknout.

Uživatelé oceňují nejen komplexnost poskytovaných informací a možnost snadného vyhledávání v jednotlivých číslech Sbírky, ale také to, že je tato Sbírka přístupná zcela zdarma.

ESbírka je užitečná i pro samotný soud – tak jak Nejvyšší správní soud usnadnil případným účastníkům řízení práci s judikaturou, dostane se mu cenné reflexe jeho rozhodovací činnosti zvenčí, což je jeden ze „stavebních kamenů“ na cestě ke kvalitnímu a předvídatelnému rozhodování.

 

ESbírku NSS naleznete zde: http://sbirka.nssoud.cz/.

 

Sylva Dostálová

tisková mluvčí Nejvyššího správního soudu

Poslední aktualizace: 21.4.2017

Aktuality

Nový kandidát na soudce Nejvyššího správního soudu se v dubnu představí plénu

Předseda Nejvyššího správního soudu Josef Baxa v návaznosti na zveřejněné Memorandum o výběru kandidátů na soudce pro Nejvyšší správní soud (Memorandum I) a Memorandum o dočasném přidělování a překládání soudců k Nejvyššímu správnímu soudu (Memorandum II) si dovoluje seznámit veřejnost s kandidátem, kterého předběžně vybral na funkci soudce Nejvyššího správního soudu.

JEDNÁNÍ SOUDU
Kárná odpovědnost - Kárná odpovědnost soudců
Sp. zn.:  16 Kss 2/2017
Datum jednání:  27.04.2018
Kárná odpovědnost - Kárná odpovědnost soudců
Sp. zn.:  13 Kss 4/2017
Datum jednání:  23.05.2018
Kárná odpovědnost - Kárná odpovědnost státních zástupců
Sp. zn.:  12 Ksz 1/2018
Datum jednání:  29.05.2018


Sbírka rozhodnutí NSS