Nejvyšší správní soud
    
 

Elektronická sbírka Nejvyššího správního soudu si již našla své pravidelné čtenáře

Od ledna letošního roku má odborná i laická veřejnost možnost pročítat Sbírky rozhodnutí Nejvyššího správního soudu v nové elektronické podobě. O tom, že si za tak krátkou dobu získala tato podoba Sbírky své příznivce, svědčí 534 zaregistrovaných uživatelů i celkový počet návštěv eSbírky, který podle dostupných dat přesáhl v měsíci březnu 5200.

V tuto chvíli je k dispozici kompletní archív čísel Sbírky od roku 2003 do roku 2016. Včetně aktuálních čísel Sbírky letošního roku je zde 3500 vybraných rozhodnutí zpracovaných do podoby tzv. judikátů, tedy opatřených právní větou se zkráceným odůvodněním (z celkového počtu více než sta tisíce vydaných rozhodnutí Nejvyššího správního soudu a krajských soudů působících ve správním soudnictví).

Zkrátka nepřišli ani ti, kteří dávají přednost „papírovým“ dokumentům, protože Sbírky se dají z webových stránek velmi snadno tisknout.

Uživatelé oceňují nejen komplexnost poskytovaných informací a možnost snadného vyhledávání v jednotlivých číslech Sbírky, ale také to, že je tato Sbírka přístupná zcela zdarma.

ESbírka je užitečná i pro samotný soud – tak jak Nejvyšší správní soud usnadnil případným účastníkům řízení práci s judikaturou, dostane se mu cenné reflexe jeho rozhodovací činnosti zvenčí, což je jeden ze „stavebních kamenů“ na cestě ke kvalitnímu a předvídatelnému rozhodování.

 

ESbírku NSS naleznete zde: http://sbirka.nssoud.cz/.

 

Sylva Dostálová

tisková mluvčí Nejvyššího správního soudu

Poslední aktualizace: 21.4.2017

Aktuality

Nejvyšší správní soud zrušil rozhodnutí správních orgánů o zamítnutí žádosti spolku Děti Země o obnovu stavebního řízení na část dálnice D8

Spolek Děti Země – Klub za udržitelnou dopravu požádal dne 12. 4. 2013 o obnovu stavebního řízení ve věci stavebního povolení souboru staveb (86 stavebních objektů) v části „A – trasa dálnice“ a v části „F – tunel Radejčín“ v rámci stavby Dálnice D8 v délce 4,66 km, stavba 0805 Lovosice – Řehlovice. Svou žádost odůvodnil tím, že územní rozhodnutí, kterým bylo povoleno umístění těchto stavebních objektů, zrušil Krajský soud v Ústí nad Labem.

JEDNÁNÍ SOUDU
Kárná odpovědnost - Kárná odpovědnost státních zástupců
Sp. zn.:  12 Ksz 10/2017
Datum jednání:  27.02.2018
Kárná odpovědnost - Kárná odpovědnost soudců
Sp. zn.:  13 Kss 6/2017
Datum jednání:  28.02.2018
Kárná odpovědnost - Kárná odpovědnost exekutorů
Sp. zn.:  14 Kse 2/2017
Datum jednání:  06.03.2018


Sbírka rozhodnutí NSS